Tygodnik Ciechanowski

Piątek, 18 września 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika Ciechanowkiego" na: https://eprasa.pl/news/tygodnik-ciechanowski . W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php

Stan alarmowy na Wkrze

05.02.2018 11:30:00

Wodowskazy o 9.00 wskazywały w Borkowie (gm. Nasielsk) 312 cm. Stan wody podnosi się od kilku dni.

W związku z wysokim stanem, strażacy interweniowali w Błędowie (gm. Pomiechówek) dwa razy. Zaniepokojony właściciel jednej z posesji poinformował, że rzeka wystąpiła z brzegów i grozi zalaniem jego posiadłości. Przygotowano zabezpieczenie przeciwpowodziowe w postaci 500 worków z piaskiem. Mimo to, woda wdarła się w niedzielę (4 lutego) do piwnicy. Jej poziom sięgał 30 cm i zaczęła zalewać piec grzewczy.. Strażacy podłączyli węże i wypompowali wodę do rowu melioracyjnego. Interwencję na prośbę zakładu energetycznego podjęto także w samym Pomiechówku niedaleko mostu kolejowego, gdzie drzewo pod naporem wody przechyliło się na słup energetyczny, który groził niebezpieczeństwem.

W powiecie płońskim wprowadzono pogotowie przeciwpowodziowe. Stan wody podwyższył się m.in. w gminie Sochocin, Joniec i Nowe Miasto. Stan ostrzegawczy przekroczyła także Sona. 

autor: kak

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz