Tygodnik Ciechanowski

Niedziela, 12 lipca 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika Ciechanowkiego" na: https://eprasa.pl/news/tygodnik-ciechanowski . W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php
fot. Roman Nadaj
fot. Roman Nadaj

Pierwsze operacje zmniejszenia objętości żołądka

14.03.2018 10:45:00

Kolejna ważna data w historii ciechanowskiego szpitala. Dziś mają w nim zostać przeprowadzone dwa pierwsze zabiegi bariatryczne, polegające na laparoskopowym zmniejszeniu objętości żołądka. Prof. dr hab Krzysztof Paśnik przeprowadzi je w asyście ciechanowskich chirurgów - Pawła Gajdka i Marka Kwiatkowskiego.

 Profesor Krzysztof Paśnik o skuteczności tego typu zabiegów opowiadał na dzisiejszej konferencji prasowej. Przekonywał, że jest to najskuteczniejsza metoda leczenia otyłości. Nie każdy może zostać do niej zakwalifikowany. Najpierw pacjent musi trochę schudnąć. Zanim trafi na stół chirurgiczny, przez kilka miesięcy jest pod opieką m.in. rehabilitanta, dietetyka i psychologa. 

Na ostateczny spadek wagi po operacji czekać trzeba około 1 roku. Najszybciej chudnie się od razu po zabiegu. Skuteczność leczenia chirurgicznego jest bardzo wysoka.  

Zastępca dyrektora szpitala ds. medycznych Mariusz Rolewski opowiadał, że pacjenci kwalifikowani i przygotowywani są do zabiegu w otwartej trzy miesiące temu poradni bariatrycznej w ciechanowskim szpitalu. Ci, którzy nie mogą mieć chirurgicznie zmniejszonej objętości żołądka, korzystają z innych metod leczenia otyłości. 

Szerzej na ten temat w wydaniu TC z 20 marca. 

autor: RN

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz