Tygodnik Ciechanowski

Niedziela, 12 lipca 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika Ciechanowkiego" na: https://eprasa.pl/news/tygodnik-ciechanowski . W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php
fot. Urząd Miasta Ciechanów
fot. Urząd Miasta Ciechanów

Ruszył remont zabytkowej kamienicy

15.03.2018 10:00:00

Znajdująca się w centrum Ciechanowa kamienica, przy ul. Warszawskiej 18, należąca dawniej do żydowskiej rodziny Pianko, zamieniła się w plac budowy. Miasto pozyskało na tę inwestycję fundusze unijne.
Jak informuje Urząd Miasta, w kamienicy powstanie Klub Młodego Odkrywcy, w ramach którego odbywać się będą różnego rodzaju warsztaty i doświadczenia naukowe. Stanie się ona także siedzibą Pracowni Dokumentacji Dziejów Miasta, która przybliżać będzie mieszkańcom i przyjezdnym historię Ciechanowa. Będą organizowane wydarzenia, odczyty, spotkania. W zaplanowanej w budynku klubokawiarni i galerii artystycznej mają się odbywać wystawy oraz wydarzenia artystyczne i społeczne. Aktywizacji seniorów służył będzie Klub Seniora. Stworzona zostanie dla nich oferta obejmująca działania prozdrowotne, usługi w zakresie aktywności ruchowej, edukacyjnej, kulturalnej, rekreacyjnej. Dodatkowo na poddaszu znajdą się pokoje gościnne wykorzystywane na potrzeby prowadzonej działalności, np. dla przedstawicieli miast partnerskich, występujących artystów, organizatorów imprez, spotkań i wystaw. Dwupiętrowy budynek z użytkowym poddaszem przed II wojną światową należał do żydowskiej rodziny. Kamienica posiada dobudowany w 1960 roku aneks, gdzie mieściła się piekarnia. Pozostała część obiektu pełniła funkcje mieszkalno-usługowe. Nigdy nie była remontowana. Na projekt obejmujący rewaloryzację kamienicy oraz rewitalizację wieży ciśnień władze miasta pozyskały ponad 6,3 mln zł unijnego dofinansowania.

autor: rom

Komentarze Internautów (1)dodaj komentarz

  • aiwaplatz, 2018-03-18 10:15:22
    Fajnie.
    A spadkobiercy w kolejce nie czekają na gotowe?