Tygodnik Ciechanowski

Niedziela, 12 lipca 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika Ciechanowkiego" na: https://eprasa.pl/news/tygodnik-ciechanowski . W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php

Nie daj się oszukać przez Internet!

15.03.2018 13:00:00

W 2017 roku Komenda Powiatowa Policji w Ciechanowie odnotowała 105 oszustw przez internet. W bieżącym roku takich zgłoszeń jest już około 30.
- Tylko w ostatnim tygodniu otrzymaliśmy cztery takie zgłoszenia. 13 marca mieszkanka Ciechanowa zgłosiła oszustwo przy zakupie markowych ubrań za pośrednictwem portalu społecznościowego. Po wpłaceniu pieniędzy na podany numer konta bankowego przez osobę oferującą ubrania, konto osoby zostało usunięte, a przesyłka nie dotarła od 24 lutego - informuje Jolanta Bym, rzeczniczka ciechanowskiej policji. W tym samym dniu zostało przyjęte zawiadomienie o oszustwie internetowym na serwisie ogłoszeniowym. Towar, który zamówiła pokrzywdzona dotarł jednak nie taki, który zamawiała. Mieszkanka zamówiła dwie torebki i zegarek a otrzymała tylko zniszczoną torebkę. Sprzedająca od tamtej pory nie odpowiada na wiadomości. Kolejne oszustwo zgłoszone przez naszego mieszkańca dotyczyło zakupu pojazdu, który znalazł na serwisie ogłoszeniowym. Po wpłacie zaliczki za pojazd, który chciał kupić, nie ma kontaktu ze sprzedającym. 12 marca br. mieszkaniec Ciechanowa nie otrzymał przesyłki z telefonami, za które pieniądze wpłacił na konto sprzedającego.

autor: rom

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz