Tygodnik Ciechanowski

Wtorek, 02 czerwca 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika Ciechanowkiego" na: https://eprasa.pl/news/tygodnik-ciechanowski . W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php
fot. PSP Ciechanów
fot. PSP Ciechanów

Bezmyślnie wypalają trawy

14.04.2018 10:00:00

Ciechanowscy strażacy odnotowali w tym roku już kilkanaście zdarzeń związanych z pożarem traw. Jeden z ostatnich miał miejsce 10 kwietnia w okolicy Specjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Ciechanowie.
Zgłoszenie o pożarze wpłynęło do Stanowiska Kierowania PSP w Ciechanowie około godz. 17.30. Po przybyciu na miejsce strażacy zastali pożar trawy na nieużytkach rolnych, obejmujący obszar kilka arów. Pożar powodował jednak duże zadymienie i groził rozprzestrzenianiem się na większą powierzchnię. Strażacy walczyli z ogniem prawie godzinę. Apelują oni o zachowanie szczególnej ostrożności w używaniu ognia i przypominają o bezwzględnym zakazie wypalania traw! Niczemu dobremu ono nie służy, a stanowi zagrożenie dla znajdujących się w sąsiedztwie budynków. Z podobnymi pożarami zmagają się też strażacy z innych komend.

autor: rom

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz