Tygodnik Ciechanowski

Piątek, 29 maja 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika Ciechanowkiego" na: https://eprasa.pl/news/tygodnik-ciechanowski . W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php
fot. I.Koba
fot. I.Koba

Marszałek Adam Struzik o likwidacji PKS: Potrzebna jest współpraca z rządem

08.06.2018 14:36:52

- Problem komunikacji autobusowej dotyczy całego Mazowsza, teraz wystąpił szczególnie w kilku powiatach. Samorząd województwa nie ma w zakresie swoich obowiązków organizacji transportu autobusowego - mówi "TC" marszałek Adam Struzik.

- Organizujemy za to transport kolejowy, który dofinansowujemy co roku kwotą 260 mln zł. Mamy dwie spółki: Koleje Mazowieckie, przewożące rocznie 63 mln pasażerów i Warszawską Kolej Dojazdową, z której korzysta 8 mln pasażerów. Występujemy do rządu i parlamentu, by kwestie przewozów autobusowych zostały uregulowane. Potrzebne są odpowiednie zapisy w Ustawie o publicznym transporcie zbiorowym określające obowiązki i wskazujące źródła finansowania, bo żadna firma autobusowa, czy to prywatna, czy samorządowa, bez dopłaty nie jest w stanie realizować deficytowych przewozów. Oczywiście jeśli będą możliwości prawne, nie wykluczam współpracy z powiatami. Ale nie uważam za stosowne, żebyśmy jako samorząd województwa powoływali własną firmę przewozową.


Więcej w aktualnym wydaniu TC z 12 czerwca br.

autor: IK

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz