Tygodnik Ciechanowski

Wtorek, 02 czerwca 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika Ciechanowkiego" na: https://eprasa.pl/news/tygodnik-ciechanowski . W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php

„Lato z Polską” Łączy ich tradycja, język polski i Pułtusk

15.08.2018 19:00:00

Dla jednych to kolejna wyprawa, dla drugich – pierwsza wizyta. Jednych i drugich dzielą od siebie nawzajem tysiące kilometrów, ale łączy ich Polska – kraj ich rodziców, dziadków lub pradziadków. Jedni przyjechali z Bułgarii, drudzy z Brazylii. Wspólnie młodzież wraz z opiekunami spędzi w Polsce dwa tygodnie, do 18 sierpnia, mieszkając w Domu Polonii w Pułtusku.

Na przystani nad Narwią 7 sierpnia rozbrzmiewają bułgarski i portugalski. Czasem słychać zdania po polsku. Do mówienia w naszym języku zachęcają młodzież pułtuszczanka Danuta Tyszkiewicz i Andre Hamerski, przedstawiciel Centralnej Reprezentacji Wspólnoty Brazylijsko-Polskiej Braspol.

IK

Co lepiej smakuje w Polsce, dlaczego przyjechali do kraju przodków, jak spędzają w nim czas, jakie wiążą z nim nadzieje? - na te i inne pytania odpowiedź w reportażu w nr 33 "TC" (aktualnie w sprzedaży)

autor: IK

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz