Tygodnik Ciechanowski

Wtorek, 02 czerwca 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika Ciechanowkiego" na: https://eprasa.pl/news/tygodnik-ciechanowski . W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php
fot. IK
fot. IK

V Dzień Tradycji Rzeczypospolitej. Z Mistrzostwami Polski Husarii i rekonstrukcją bitwy

10.09.2018 00:00:00

Chorągwie husarskie z całej Polski gościły 1-2 września w Pułtusku. Husarzom towarzyszyli piechota, łucznicy konni i damy husarskie. Pojawił się też orszak królewski. Pokazy na zamkowych błoniach, a później budzący emocje Ogólnopolski Turniej Husarski, odbywający się na pamiątkę zaangażowania Mazowsza w Odsiecz Wiedeńską i ku czci króla Jana III Sobieskiego, przyciągnął tłumy pułtuszczan i turystów.

Dzień wcześniej tysiące widzów obejrzały rekonstrukcję bitwy ze Szwedami stoczonej przez wojska Stefana Czarnieckiego i przeprawy przez cieśninę morską w 360 rocznicę tych wydarzeń. Najwięcej emocji wzbudził V Ogólnopolski Turniej Husarski O Pierścień Lwa Lechistanu – Króla Jana III.

Prezentujących swoje umiejętności w jeździe konnej oraz posługiwaniu się szablą i kopią przedstawicieli chorągwi z całego kraju, „ukazujących sprawność i męstwo husarskie” przedstawiał ze swadą Dariusz Wasilewski, rotmistrz Podlaskiej Chorągwi Husarskiej. W szranki stanęło 17 rycerzy.

IK

Cały tekst w nr 36 "TC" (wydanie papierowe jeszcze dziś 10.09. w sprzedaży)

autor: IK

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz