Tygodnik Ciechanowski

Sobota, 06 czerwca 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika Ciechanowkiego" na: https://eprasa.pl/news/tygodnik-ciechanowski . W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php

Teatr Exodus zaprasza na przedstawienie

24.09.2018 10:30:00

„Jan Maciej Karol Wścieklica” to 12. dramat Stanisława Ignacego Witkiewicza w repertuarze ciechanowskiego Teatru Exodus. Premiera zaplanowana jest dziś, 24 września, o godz. 19.00 w Fabryce Kultury ZGRZYT , przy ul. Narutowicza 4A. Sztukę będzie można obejrzeć także 25 i 26 września, o godz. 19.00, w tym samym miejscu.

Teatr Exodus od 18 lat wystawia przedstawienia na podstawie twórczości Witkacego. „Jan Maciej Karol Wścieklica” to opowieść o wieśniaku, który został prezydentem państwa. Tytułowy bohater ma tyle tożsamości, co imion. Chłop ze społecznego dołu robi zawrotną karierę polityczną. Ze świniopasa szybko awansuje na wójta, burmistrza, a następnie posła. Teraz ludzie chcą go na prezydenta kraju.

Sztuka z 1922 roku to największy sukces teatralny Witkacego. Prapremiera miała miejsce za życia autora, w 1925 r.

Jak informuje urząd miasta, ilość miejsc na widowni ograniczona Wstęp jest bezpłatny, za okazaniem zaproszeń i wejściówek. Wejściówki dostępne są w Fabryce Kultury ZGRZYT. W przedstawieniu występują: Michał Wulczyński, Mariola Jarczewska, Katarzyna Frankowska, Agata Chylińska, Tomasz Orzoł, Agata Kozłowska, Anna Stępień. Za scenografię odpowiedzialna jest Anna Goszczyńska, za scenariusz i reżyserię Katarzyna Dąbrowska.

Partnerem Teatru Exodus jest Instytut Witkacego z Warszawy. Realizację przedstawienia wspiera Urząd Miasta Ciechanów.

autor: rom

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz