Tygodnik Ciechanowski

Niedziela, 05 lipca 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika Ciechanowkiego" na: https://eprasa.pl/news/tygodnik-ciechanowski . W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php

Diecezja Płocka. Biskup Libera przeprasza za księży pedofilów

25.09.2018 10:00:00

- Przepraszam za łzy i cierpienia spowodowane przez księży, którzy sprzeniewierzyli się swemu powołaniu. Będę nadal z determinacją stawał po stronie ofiar tego rodzaju przestępstw - przyrzekał 17 września biskup płocki Piotr Libera na konferencji prasowej w tamtejszym Opactwie Pobenedyktyńskim. Poświęcona była problemom wykorzystywania seksualnego przez duchownych małoletnich i ich ochronie w diecezji płockiej.

 Konferencja oraz wcześniejsze akty ekspiacji mają świadczyć o tym, że Kościół płocki zdecydowanie wypowiada walkę ze złem, czyli, by użyć pojęcia ewangelicznego, po prostu z grzechem.

- Nie uchylamy się od odpowiedzialności za popełnione przestępstwa. Egzekwowanie zasady „zero tolerancji dla zachowań pedofilnych” było i jest nadal moim priorytetem W diecezji płockiej nie ma miejsca na przestępstwa seksualne duchownych.

Dla mnie liczą się nie tyle procedury, ile konkretne osoby, przede wszystkim zaś ofiary przestępstw. Ich dobro stawiamy na pierwszym miejscu.

Skala krzywd jest ogromna, to rany osobowości, z którymi ofiary będą żyć latami – ubolewał bp Libera.

KJ

Cały artykuł w papierowym wydaniu "TC” z 25 września.

autor: red

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz