Tygodnik Ciechanowski

Sobota, 04 lipca 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika Ciechanowkiego" na: https://eprasa.pl/news/tygodnik-ciechanowski . W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php

W Ciechanowie walka pisobójcza, w powiecie gra w oczko

30.09.2018 16:00:00

W środę, 26 września, minął termin rejestracji w gminnych komisjach wyborczych kandydatów na wójtów, burmistrzów i prezydentów miast. Do trójki kandydatów na stanowisko prezydenta Ciechanowa: Krzysztofa Kosińskiego, Ryszarda Geryka i Marka Rutkowskiego, w ostatniej chwili dołączył czwarty – Robert Adamiak. To ewenement w skali kraju, bo zarówno Rutkowski, jak i Adamiak to członkowie Prawa i Sprawiedliwości. A zatem – walka w rodzinie.

W powiecie ciechanowskim o fotel burmistrza Glinojecka oraz  wójtów 6 gmin ubiega się 21 kandydatów. Średnio 3 osoby na jedno miejsce. Ale np. w Ojrzeniu jest aż pięcioro kandydatów, a w Opinogórze...jeden.
W mieście i gminie Glinojeck o stanowisko burmistrza ubiega się dwóch kandydatów. PSL wystawiło obecnego włodarza gminy Łukasza Kapczyńskiego (34 lata, burmistrzem jest od czerwca 2017 r.). Komitet wyborczy PiS zgłosił kandydaturę Krzysztofa Bartczaka (29 lat). Obydwaj mieszkają w Glinojecku.

rn, kk

O kandydatach- obszerniej w najbliższym Tygodniku

autor: red

Komentarze Internautów (3)dodaj komentarz

 • Adam, 2018-09-29 22:50:51
  R
  PiSowcom nie chodzi o dobro miasta, tu chodzi o rywalizację wewnętrzną między dwiema nienawidzącymi się frakcjami. To jest kompromitacja. Ludzie małego pokroju i intelektu. Obu kandydatow PiS po prostu mi szkoda, bo porażka obu będzie druzgocąca.
 • jj, 2018-10-01 08:08:58
  wybory do sejmików
  Proszę przeczytajcie, może Was przekona? https://www.wieslawmkownacki.com/
 • gość, 2018-10-02 12:59:27
  Wybory
  Wszystkie osoby startujące z komitetu prawi i sprawiedliwi nie są członkami PIS- poinformował p. Martynowski.