Tygodnik Ciechanowski

Niedziela, 12 lipca 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika Ciechanowkiego" na: https://eprasa.pl/news/tygodnik-ciechanowski . W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php

Senioralia w piątek w Ciechanowie

10.10.2018 18:00:00

Senioralia, czyli wydarzenie skierowane do ciechanowskich seniorów, zaplanowane są 12 października o godz. 16.00 w hali sportowo-widowiskowej przy ul. Kraszewskiego 8.

Będzie to pierwsze w mieście takie przedsięwzięcie. Zaprezentują się lokalne kluby seniora, organizacje działające na rzecz osób starszych oraz Rada Seniorów. Zorganizowany zostanie punkt medyczny i diabetyczny, pojawią się stoiska i prowadzone będą warsztaty. Przewidziane są pokazy, występy i poczęstunek. Wstęp na Senioralia jest wolny.

Jak informuje rzeczniczka ciechanowskiego ratusza, ciechanowskie kluby seniora przybliżą swoją działalność i przedstawią dotychczas organizowane inicjatywy. Zaprezentują się także lokalne organizacje działające na rzecz osób starszych oraz zrzeszające je w swoich szeregach, jak również utworzona w 2016 roku Rada Seniorów.

Będzie można zmierzyć ciśnienie i poziom cukru. Seniorzy zaprezentują też stoisko „Ogród Jesienią”, planowane są kiermasze i warsztaty, np. zdobienia przedmiotów techniką decoupage.

W programie znalazły się pokazy taneczne i występy artystyczne. Wystąpi m. in. ciechanowski bard Wojciech Gęsicki.

Ponadto będzie można liczyć na kawę i poczęstunek oraz zasięgnąć informacji dotyczących Ogólnopolskiej Karty Seniora, obowiązującej także w Ciechanowie, wydawanej w Urzędzie Miasta.

Organizatorami Senioraliów są: Ciechanowska Rada Seniorow oraz Fundacja edukacyjno-sportowa reGeneracja wraz ze Stowarzyszeniem Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Patronat nad wydarzeniem objął prezydent Krzysztof Kosiński.

autor: rom

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz