Tygodnik Ciechanowski

Czwartek, 02 lipca 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika Ciechanowkiego" na: https://eprasa.pl/news/tygodnik-ciechanowski . W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php

Biskup poświęci odnowione groby

16.10.2018 19:00:00

Grób ks. Józefa Kwiatkowskiego, ciechanowskiego proboszcza (1849-1865), założyciela cmentarza przy ul. Płońskiej, działacza niepodległościowego i grób Stefana Śmietanko (1895-1918), członka Polskiej Organizacji Wojskowej, bohatera niepodległościowego, znajdujące się na nekropolii przy ul. Płońskiej w Ciechanowie zostały poddane rewitalizacji. Ich poświęcenie nastąpi 17 października.

Uroczystość z udziałem biskupa Mirosława Milewskiego rozpocznie się mszą św. w kościele parafii św. Tekli w Ciechanowie o godz. 14., po której zostaną wygłoszone prelekcje. Biografię ks. Józefa Kwiatkowskiego przypomni Barbara Bielasta, bibliotekarka, zaś Stefana Śmietanko – Bogumiła Umińska, historyk i muzealnik.

Z kościoła zebrani przejdą na cmentarz parafialny przy ul. Płońskiej, tzw. „stary cmentarz”, gdzie ks. bp. Mirosław Milewski poświęci zrewitalizowane groby (godz. 15.15).

Po uroczystości, na którą zapraszają prezydent miasta Ciechanów Krzysztof Kosiński, proboszczowie ciechanowskich parafii i Komitet Społeczny „Wolontariat Pamięci”, odbędzie się w siedzibie Polskiego Czerwonego Krzyża spotkanie wolontariuszy kwestujących na renowację zabytkowych nagrobków.

IK

Pełna informacja w aktualnym nr 42 "TC"

autor: IK

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz