Tygodnik Ciechanowski

Niedziela, 09 sierpnia 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika Ciechanowkiego" na: https://eprasa.pl/news/tygodnik-ciechanowski . W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php
fot. Urząd Miasta
fot. Urząd Miasta

Gotowe podświetlenie wieży

19.10.2018 11:15:00

Zrewitalizowana wieża ciśnień została podświetlona. Wczoraj wieczorem odbyła się prezentacja różnych programów. Możliwe będą wielobarwne podświetlenia okolicznościowe, np. patriotyczne, bądź świąteczne.

Jak informuje Urząd Miasta, wokół wieży zamontowanych zostało 6 słupów z lampami, które doświetlają torus. Na samej konstrukcji pojawiło się 36 lamp. Zastosowano energooszczędne lampy ledowe.

Prace budowalne, związane z inwestycją w wieżę ciśnień i jej otoczeniem, są na końcowym etapie. Sama konstrukcja jest gotowa – przeszła czyszczenie i malowanie, a torus został obłożony nową blachą tytanowo-cynkową. Wokół wieży budowana jest fontanna – montowany jest kamień oraz dysze.

Wykańczany jest budynek, który powstał obok wieży. Wyszlifowane są posadzki, trwa montaż podwieszanych sufitów i malowanie ścian. Pozostał tzw. biały montaż i wykończenie schodów. Na zewnątrz gotowa jest elewacja, przygotowano zielony dach. Do wykonania są obróbki blacharskie i barierki.

autor: rom

Komentarze Internautów (1)dodaj komentarz

 • monika, 2018-11-23 09:47:48
  Symbol miasta
  Świetny pomysł!!!! Urodziłam się w Ciechanowie, latami podróżowałam do szkoły mieszczącej się właśnie w tym mieście. Co dzień przez okna autobusu zadzierałam brodę i patrzyłam na wieżę. Dla mnie wieża jest symbolem Ciechanowa i symbolem mojej młodości.

Ostatnie FotoreportażeRSS

 • MKS Ciechanów rozbił strzegowian

  Po prawie dziewięciu miesiącach przerwy, na stadionie przy 3 Maja w Ciechanowie ponownie rozegrano ligowy mecz o punkty. Zobacz galerie...

 • Liderzy już strzelają

  W ub. weekend zainaugurowały rozgrywki piłkarskie piłkarskim na północnym Mazowszu. Pierwsza kolejka ligi okręgowej wskazała czołówkę trzech zespołów, które urządziły swoim rywalom ostre strzelanie. Zobacz galerie...

 • Nagrody Zarządu Powiatu Ciechanowskiego dla twórców i animatorów kultury

  Fot. K. Kowalski Zobacz galerie...