Tygodnik Ciechanowski

Piątek, 05 czerwca 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika Ciechanowkiego" na: https://eprasa.pl/news/tygodnik-ciechanowski . W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php

Zmarł ks. Adam Łach. Proboszcz, dziennikarz, absolwent Skargi w Pułtusku

30.11.2018 17:00:00

W tę śmierć wiele osób nie może uwierzyć. We wtorek, 27 listopada zmarł nagle ks. Adam Łach, proboszcz parafii pw. św. Mikołaja w Nowym Duninowie, wieloletni redaktor edycji płockiej tygodnika „Niedziela”, wicedziekan dekanatu gostynińskiego. Miał 47 lat. Jutro jego pogrzeb.

Pochodzący z Pułtuska absolwent Liceum Ogólnokształcącego im. P. Skargi w przyszłym roku świętowałby jubileusz 30-lecia matury, a za niecałe 2 lata – 25-lecie święceń kapłańskich.

Msza św. pogrzebowa odbędzie się w sobotę 1 grudnia, o godz. 13.00, w parafii pw. św. Mikołaja w Duninowie. Przewodniczy jej biskup Mirosław Milewski. Trumna z ciałem zmarłego kapłana, zgodnie z jego wolą, wyrażoną w testamencie, o czym wspomniano w komunikacie na stronie Diecezji Płockiej, zostanie złożona do grobu na cmentarzu parafialnym w Duninowie.

Ks. Adam prosił o skromny pogrzeb, dlatego wykonawca testamentu zaproponował, by uczestnicy pogrzebu zamiast kupować kwiaty złożyli ofiary na hospicjum płockiej Caritas (na uroczystości pojawią się wolontariusze Caritas).

Dzień wcześniej, 30 listopada wieczorem w Duninowie została odprawiona msza św. żałobna, podczas której polecano zmarłego ks. Adama Łacha Bożemu Miłosierdziu i modlono się w intencji jego bliskich pozostających w żałobie.

IK

Więcej w kolejnym numerze "TC". 

autor: IK

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz