Tygodnik Ciechanowski

Piątek, 05 czerwca 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika Ciechanowkiego" na: https://eprasa.pl/news/tygodnik-ciechanowski . W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php
fot. Roman Nadaj
fot. Roman Nadaj

Orszak Trzech Króli w Ciechanowie

28.12.2018 10:00:00

6 stycznia 2019 roku miasto, wspólnie z ciechanowskimi parafiami, trzeci raz organizuje Orszak Trzech Króli. Zaproszenie przyjął biskup płocki Piotr Libera. Uczestnicy Orszaku zbiorą się o godz. 13.00 na placu Jana Pawła II.

Jak zapowiada urząd miasta, sprzed ratusza Orszak z trzema mędrcami na czele, przemieszczającymi się konno, dotrze do kościoła farnego, gdzie odbędzie się Msza Św.

Przemarszowi towarzyszył będzie śpiew. Na początek kolędy zagra orkiestra dęta OSP Ciechanów. Uczestnicy Orszaku dostaną śpiewniki i korony, organizatorzy zachęcają również do samodzielnego przygotowywania koron oraz przebierania się za mędrców ze Wschodu.

Przed wymarszem, na scenie na placu Jana Pawła II zaprezentowana zostanie scenka. Orszak przejdzie ul. Warszawską, następnie ul. ks. Piotra Ściegiennego, docierając do kościoła farnego, gdzie znajdowała się będzie Święta Rodzina, której złożony zostanie pokłon. Około godz. 14.00 odbędzie się uroczysta Msza Święta, której będzie przewodniczył biorący udział w orszaku biskup Diecezji Płockiej Piotr Libera.

autor: rom

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz