Tygodnik Ciechanowski

Wtorek, 24 listopada 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika Ciechanowkiego" na: https://eprasa.pl/news/tygodnik-ciechanowski . W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php

Odnaleźć swoje miejsce na ziemi

25.01.2019 20:44:55

Historia 77 – letniej Marii Zakolskiej z domu Kocan jest wyjątkowa, choć za jej wyjątkowością kryje się rodzinny dramat. Nie każdy ma bowiem dwie matki, dwóch ojców, dwóch mężów i przyrodnią siostrę.

Jej życie to ciągła huśtawka nastrojów od tych niezwykle dramatycznych po bardzo szczęśliwe, które wynagrodziły jej to co najgorsze. Wydarzeniami z jej życia można byłoby obdzielić kilku innych ludzi. Mieszkanka Soboklęszcza w gm. Joniec opowiedziała m.in. o losach małej dziewczynki zniszczonej przez wojnę i obdarowanej wyjątkową miłością przez ludzi żyjących setki km od miejsca jej urodzenia.

- Mama została zastrzelona i podobnież jak twierdzili świadkowie pochowana w trumnie na polu, a tata poszedł na wojnę i już nie wrócił. Najprawdopodobniej podczas walk również poniósł śmierć, bo słuch o nim bezpowrotnie zaginął. Byłam malutka, więc nawet nie wiem czy miałam rodzeństwo. Z dokumentów, które otrzymałam wynika, że nie, ale nigdy pełnej pewności nie miałam. W moim przypadku życie zanim się jeszcze zaczęło to już w pewnym sensie się skończyło, bo straciłam najbliższe sobie osoby. Zostałam sama w tym potwornym świecie. Nie wiedziałam co się ze mną stanie – opowiada nam Maria Zakolska.

Więcej w aktualnym wydaniu TC

autor: Paw

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz