Tygodnik Ciechanowski

Sobota, 11 lipca 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika Ciechanowkiego" na: https://eprasa.pl/news/tygodnik-ciechanowski . W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php

Lądowisko sprzedane

02.02.2019 11:15:00

Umowy na sprzedaż Politechnice Warszawskiej działek w Przasnyskiej Strefie Gospodarczej w Sierakowie zostały podpisane w czwartek 31 stycznia. Starosta Krzysztof Bieńkowski oraz rektor uczelni podpisali akty notarialne dotyczące sprzedaży prawa użytkowania wieczystego nieruchomości.

Dla powiatu to ważny dzień, podobnie jak dla warszawskiej uczelni, która chce tam stworzyć poligon doświadczalno-wdrożeniowy. Projekty, które uczelnia do tej pory wymyślała i chowała tak naprawdę do szuflady, bo nie miała żadnego zaplecza, będzie można powoli wdrażać w życie. Będzie to pierwszy tego typu ośrodek zamiejscowy tej uczelni w Polsce.

Będą tam prowadzone prace rozwojowe z zakresu nowych technologii dotyczących głównie lotnictwa i energetyki. Uczelnia przygotowała projekt, który otrzymał dofinansowanie ze środków europejskich w wysokości ponad 35 mln zł. Oprócz infrastruktury, czyli budynków, pojawią się przede wszystkim laboratoria oraz hangary. Najwięcej środków zostanie przeznaczonych na wyposażenie specjalistycznych laboratoriów. To jednak dopiero początek. Poligon nie bez powodu powstaje w Przasnyskiej Strefie Gospodarczej. Za nowymi projektami mają przyjść nowi inwestorzy, którzy zaczynają już powoli interesować się pracami badawczymi. Cała transakcja sprzedaży dotyczyła kilku działek o łącznej powierzchni prawie 80 ha za łączną kwotę ponad 2,5 mln zł. Głównym celem projektu jest opracowywanie rozwiązań i patentów, które następnie będzie można zastosować w różnych gałęziach przemysłu. Ośrodek zostanie utworzony głównie pod badania związane z obiektami bezzałogowymi.

Kak

autor: Paw

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz