Tygodnik Ciechanowski

Czwartek, 28 maja 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika Ciechanowkiego" na: https://eprasa.pl/news/tygodnik-ciechanowski . W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php

Kto wyrzucił padły drób do lasu?

26.02.2019 07:00:00

Za utylizację znalezionych kur musiała zapłacić gmina. Policjanci prowadzą dochodzenie, aby ustalić, kto dopuścił się tego czynu.

Według Powiatowego Inspektoratu Weterynarii w Żurominie nie ma zagrożenia epidemiologicznego. W poniedziałek rano, 18 lutego, policjanci z posterunku w Bieżuniu otrzymali zgłoszenie od pracownika Urzędu Gminy w Lutocinie, że na gruntach leśnych w miejscowości Boguszewiec leżą porozrzucane worki z padłym drobiem.

Funkcjonariusze zabezpieczyli teren, który okazał się własnością prywatną. Właściciel działki leśnej złożył zawiadomienie z art. 162 § 1 kw: „Kto w lasach zanieczyszcza glebę lub wodę albo wyrzuca do lasu kamienie, śmieci, złom, padlinę lub inne nieczystości, albo w inny sposób zaśmieca las, podlega karze grzywny albo karze nagany”. W sprawie ustalenia sprawcy wykroczenia dochodzenie prowadzą funkcjonariusze z KPP Żuromin.

Cały materiał Klaudii Kujawy w aktualnym wydaniu TC

autor: Paw

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz