Tygodnik Ciechanowski

Czwartek, 02 kwietnia 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika Ciechanowkiego" na: https://eprasa.pl/news/tygodnik-ciechanowski . W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php

W powiecie płońskim mężczyźni odchodzą szybciej

27.02.2019 08:40:00

Opublikowany przez Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego- Państwowy Zakład Higieny raport o zdrowiu Polaków jest szczególnie smutny dla mężczyzn z powiatu płońskiego.

Według danych opracowanych na podstawie lat 2015-2018 statystycznie kobiety żyją w Polsce blisko 82, a mężczyźni niewiele ponad 74 lata. Oczywiście w zależności od województwa czy regionu sytuacja jest zgoła inna.

Mężczyźni najdłużej żyją w Rzeszowie i Sopocie - ponad 77,5 lat. Najkrócej natomiast w Piotrkowie Trybunalskim i... w powiecie płońskim, który w klasyfikacji znalazł się na drugim miejscu wraz z powiatami chełmskim i bartoszyckim ze średnią wieku 70,6 lat. Niewiele lepsze dane dotyczą powiatów nowodworskiego, mławskiego i pułtuskiego, gdzie średnia wieku mężczyzn nie przekracza 72 lat.

Więcej w aktualnym wydaniu TC

autor: Paw

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz