Tygodnik Ciechanowski

Niedziela, 31 maja 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika Ciechanowkiego" na: https://eprasa.pl/news/tygodnik-ciechanowski . W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php
fot. K. Kowalski
fot. K. Kowalski

Konferencja szkoleniowa w SOSW w Ciechanowie: jak pomóc niepełnosprawnym dzieciom?

16.04.2019 09:00:00

W Specjalnym Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Ciechanowie odbyła się konferencja naukowo-szkoleniowa na temat „kompleksowego wsparcia dydaktyczno-terapeutycznego uczniów niepełnosprawnych intelektualnie.

Wzięło w niej udział ok. 140 z dwóch powiatów: ciechanowskiego i mławskiego. Nie tylko nauczycieli pracujących z dziećmi niepełnosprawnymi w różnego rodzaju placówkach oświatowych, ale też pracowników gminnych ośrodków pomocy społecznej, urzędów gmin i studentek pedagogiki Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Ciechanowie.

- Przy okazji konferencji chcieliśmy również pokazać nasz ośrodek, który dysponuje bardzo dobrą bazą dydaktyczną i służy pomocą dzieciom wymagającym specjalnej troski – mówi dyrektor SOSW Elżbieta Brzezińska.

W roli głównej prelegentki wystąpiła Profesor Oświaty Lidia Klaro-Celej, która od ponad 30 lat zajmuje się problematyką niepełnosprawnych.

Więcej w „TC” z 16 kwietnia.

autor: KK

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz