Tygodnik Ciechanowski

Piątek, 05 czerwca 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika Ciechanowkiego" na: https://eprasa.pl/news/tygodnik-ciechanowski . W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php

Projekty do budżetu obywatelskiego 2020

04.05.2019 07:15:00

W Ciechanowie można już składać projekty w ramach Budżetu Obywatelskiego 2020. Są one przyjmowane do końca czerwca. Na ten cel samorząd przeznacza co roku co najmniej 1,5 mln zł.

Jedna osoba może złożyć jeden projekt w kategorii ogólnomiejskiej i jeden w osiedlowej. Formularz można pobrać ze strony internetowej Urzędu Miasta, papierowa wersja dostępna jest w Biurze Obsługi Interesanta UM przy ul. Wodnej 1. Do propozycji projektu ogólnomiejskiego należy załączyć listę z podpisami co najmniej 50 mieszkańców miasta, natomiast do osiedlowego – minimum 20 mieszkańców danego osiedla.

Zniesienie kryterium wiekowego dla osób składających wniosek i biorących udział w głosowaniu, dłuższy termin zgłaszania projektów, większa wysokość środków przeznaczonych na realizację zwycięskich zadań, brak weryfikacji e-mailowej przy głosowaniu elektronicznym – to główne zmiany wprowadzone do Budżetu Obywatelskiego 2020. W tej edycji ponownie można składać wnioski dotyczące budowy placów zabaw i siłowni, co w edycji na 2019 rok było zawieszone.

Jak informuje Urząd Miasta, propozycje w lipcu i sierpniu będą analizowane przez powołaną przez prezydenta komisję. Będą one podlegać weryfikacji formalno-prawnej i merytorycznej. W przypadku negatywnego zaopiniowania wniosku przez komisję, pomysłodawca będzie mógł odwołać się w ciągu 3 dni. We wrześniu odbędzie się głosowanie. Udział w nim będzie mógł wziąć każdy mieszkaniec Ciechanowa.

autor: RN

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz