Tygodnik Ciechanowski

Czwartek, 09 lipca 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika Ciechanowkiego" na: https://eprasa.pl/news/tygodnik-ciechanowski . W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php
fot. Roman Nadaj
fot. Roman Nadaj

Matura z polskiego: Większość wybrała rozprawkę

06.05.2019 16:00:00

Dziś rano maturzyści pisali egzamin z języka polskiego na poziomie podstawowym. Większość z nich zdecydowała się na rozprawkę nawiązująca do trzeciej części Dziadów Adam Mickiewicza.

Większość maturzystów zdecydowała się pisać na ten temat:

"Czym dla człowieka może być wolność? Rozważ problem i uzasadnij swoje zdanie odwołując się do podanego fragmentu Dziadów cz. 3 całego dramatu oraz wybranego tekstu kultury". 

 Temat rozprawki piszący maturę z j. polskiego uznali za "bezpieczniejszy" od analizy tekstu poetyckiego - interpretacji wiersza "Samotność Anny Świrszczyńskiej. 

Po południu maturzyści zdawali język polski na poziomie rozszerzonym. 

Jutro rano rozpoczyna się egzamin z matematyki na poziomie podstawowym. Z egzaminem z tego przedmiotu na poziomie rozszerzonym abiturienci zmierzą się w czwartek rano. 

Na zdjęciu maturzyści z I LO im. Z. Krasińskiego w Ciechanowie podczas porannego egzaminu z języka polskiego na poziomie podstawowym. 

autor: RN

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz