Tygodnik Ciechanowski

Czwartek, 04 czerwca 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika Ciechanowkiego" na: https://eprasa.pl/news/tygodnik-ciechanowski . W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php

Dziś język obcy - najczęściej angielski

08.05.2019 16:30:00

W trzecim dniu matury abiturienci liceów i techników pisali egzamin z języka angielskiego. Rano – na poziomie podstawowym, po południu – rozszerzonym.

Egzamin pisemny na poziomie podstawowym z wybranego języka obcego nowożytnego jest jednym z obowiązkowych na maturze.Maturzyści w naszym regionie, tak jak w całym kraju, najczęściej wybierają język angielski.

Część z nich przystąpiła i do egzaminu na poziomie podstawowym, i na poziomie rozszerzonym. Pierwszy rozpoczął się o godzinie 9 i trwał 120 minut, drugi zaś – o godzinie 14 i trwał 150 minut.

Język angielski od lat jest najczęściej wybieranym językiem obcym na maturze. Wybierają go zarówno absolwenci liceów i techników z danego roku, jak i abiturienci z wcześniejszych roczników. Na kolejnych miejscach są języki: niemiecki i rosyjski; ich kolejność w niektórych szkołach czasem bywa odwrotna.

IK

Więcej o maturze 2019 i wybieranych przedmiotach w nr 20 „TC” z 14.05.

autor: IK

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz