Tygodnik Ciechanowski

Sobota, 19 września 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika Ciechanowkiego" na: https://eprasa.pl/news/tygodnik-ciechanowski . W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php

Powiat ciechanowski: pensje strajkujących nauczycieli

15.05.2019 09:00:00

W powiecie ciechanowskim jedynie w placówkach oświatowych prowadzonych przez samorząd miejski Ciechanowa (z jednym wyjątkiem) nauczyciele biorący udział w strajku otrzymali pełne wynagrodzenia. W szkołach powiatowych i placówkach prowadzonych przez inne samorządy gminne, dokonano potrąceń za czas strajku.

Czy nauczycielom i innym pracownikom placówek oświatowych, którzy brali udział w kwietniowym proteście (trwającym od 8 do 27 kwietnia) należy się wynagrodzenie za czas, w którym powstrzymywali się od wykonywania swych obowiązków?

To pytanie ma nie tylko wymiar etyczny, ale też prawny. Zgodnie z Kodeksem Pracy, pracownikowi za czas strajku nie przysługuje wynagrodzenie. Ale – zdaniem Związku Nauczycielstwa Polskiego, części prawników i samorządowców – mimo tego można wypłacić strajkującym wynagrodzenie także za czas, gdy nie świadczyli oni pracy.

Obliczając wysokość potrąceń dyrektorzy szkół „cięli” wszystkie składniki nauczycielskich wynagrodzeń. ZNP uważa, że nie powinny być dokonywane potrącenia z dodatku stażowego, dodatku za wychowawstwo i dodatku motywacyjnego.

Więcej w papierowym wydaniu „TC” z 14 maja.

autor: K. Kowalski

Komentarze Internautów (1)dodaj komentarz

  • Josek, 2019-05-16 18:17:55
    warchołom politycznym - czy nauczycielom ?
    Jak za komuny: - czy się stoi , czy się leży dniówka się należy !