Tygodnik Ciechanowski

Poniedziałek, 25 maja 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika Ciechanowkiego" na: https://eprasa.pl/news/tygodnik-ciechanowski . W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php

I Powiatowy Dzień Rolnika w Opinogórze

18.05.2019 09:30:00

W piątek, 17 maja po południu, na terenie Muzeum Romantyzmu w Opinogórze, odbył się I Powiatowy Dzień Rolnika. Jego organizatorem było Starostwo Powiatowe w Ciechanowie.

Jak otwierając imprezę zaznaczyła starosta Joanna Potocka-Rak, rolnictwo w gospodarce powiatu ciechanowskiego odgrywa szczególnie doniosłą role.

Doceniając wkład rolników w rozwój powiatu pani starosta – w towarzystwie europosła Jarosława Kalinowskiego - wręczyła grupie kilkunastu wyróżniających się rolników specjalne dyplomy. Dyplomem uhonorowany został również Stefan Chojnowski, 93-letni emerytowany rolnik i znany w kraju poeta ludowy z Soboklęszcza (gm. Sońsk).

Ponieważ rolnictwo to nie tylko mężczyźni, zorganizowany został również konkurs kulinarny dla działających w powiecie Kół Gospodyń Wiejskich. Wzięło w nim udział aż 20 kół. Jury przewodniczył aktor Sylwester Maciejewski, znany bardziej jako Solejuk z telewizyjnego serialu "Ranczo".

W części artystycznej imprezy wystąpił m.in. Ludowy Zespół Artystyczny „Ciechanów”. Imprezę zakończył piknik rodzinny.

Więcej w papierowym wydaniu „TC”.

autor: KK

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz