Tygodnik Ciechanowski

Czwartek, 04 czerwca 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika Ciechanowkiego" na: https://eprasa.pl/news/tygodnik-ciechanowski . W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php
fot. K.Kujawa
fot. K.Kujawa

"Chciałbym uratować pałac w Bieżuniu"

02.07.2019 11:02:00

Na zaproszenie starosty Jerzego Rzymowskiego w środę 19 czerwca do Bieżunia przyjechał Adam Struzik, marszałek województwa mazowieckiego. Rozmawialiśmy z nim na temat pałacu.

  * Pałac Zamoyskich w Bieżuniu to temat, którym mieszkańcy się bardzo interesują. Często słyszę pytania, czy coś się w tej kwestii zmienia, jednak nie potrafię im na te pytania odpowiedzieć.

- Myślę, że popełniono błędy w przeszłości. Nie chcę tego rozliczać. Chociażby to, że w pewnym momencie ten pałac spłonął, przecież właściciel też próbował coś tam robić. Potem to już obraz nędzy i rozpaczy. Siedlisko rozrywek wątpliwego rodzaju. W grę wchodzi także szereg innych rzeczy. To nie jest jedyny obiekt, który leży nam na sercu. Akurat ten bardzo, ale takich obiektów mamy więcej w województwie. Można powiedzieć, że są ich setki. Pięć milionów przeznaczyliśmy na rewaloryzację zabytków. Oczywiście są to małe projekty, do 200 tys. zł. Właściciele w różny sposób ratują zabytki. To pięknie wygląda w naszych wizjach i marzeniach, ale do ich realizacji są potrzebne pieniądze. […]

Jakie są szanse na rewitalizacje pałacu na wyspie? Cały wywiad można przeczytać w najnowszym wydaniu Tygodnika Ciechanowskiego (str.9).

autor: kuj

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz