Tygodnik Ciechanowski

Sobota, 11 lipca 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika Ciechanowkiego" na: https://eprasa.pl/news/tygodnik-ciechanowski . W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php
fot. Agnieszka Prątnicka
fot. Agnieszka Prątnicka

Pomóżmy Filipowi stanąć na nogi!

02.07.2019 16:00:00

Rodzice niepełnosprawnego chłopca walczą o zebranie środków na kosztowną operację, która umożliwi Filipowi chodzenie. Czas nieubłaganie ucieka. Niestety operacja młodego mieszkańca Szreńska będzie kosztowała łącznie prawie pół miliona złotych. Czy pieniądze przekreślą szansę na samodzielne wstanie z wózka?

Agnieszka Prątnicka 11 lat temu urodziła syna Filipa w szpitalu w Sierpcu. To tam rodzina przeżyła pierwszy szok, a lekarze nawet nie potrafili określić, na co dziecko właściwie choruje.

- Lekarze pierwszy raz widzieli taki przypadek. Zostaliśmy skierowani do Centrum Zdrowia Dziecka na rozpoznanie choroby. Tam dowiedzieliśmy się, że syn choruje na artrogrypozę - wspomina tata Filipa Damian Prątnicki.

Filip ma końsko-szpotawe stopy. Jego ręce i nogi są powyginane, ma przykurcze rąk, bioder i kolan. Od lekarzy rodzice chłopca usłyszeli: „Państwa syn nie będzie sam się poruszał, jadł ani pił”. Powiedzieli rodzicom wprost, że o jakiejkolwiek samodzielności można zapomnieć.

- Walczyliśmy dalej. Chcieliśmy, żeby syn był jak najbardziej sprawny. Nie straciliśmy nadziei, kontynuowaliśmy leczenie - mówi Agnieszka Prątnicka. Na stronie internetowej zbiórki prowadzonej na rzecz Filipa czytamy słowa jego mamy: „Kochaliśmy synka, kiedy jeszcze byłam w ciąży, ale gdy zobaczyliśmy go po raz pierwszy, pokochaliśmy go jeszcze mocniej” [...].

Cały reportaż o dzielnym chłopcu i jego wspaniałych rodzicach dostępny jest w aktualnym wydaniu TC.

Na rzecz Filipa prowadzona jest zweryfikowana zbiórka: https://www.siepomaga.pl/pomagamy-filipowi

autor: kuj

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz