Tygodnik Ciechanowski

Czwartek, 09 kwietnia 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika Ciechanowkiego" na: https://eprasa.pl/news/tygodnik-ciechanowski . W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php

Ciechanów: bakterie coli w ponownym badaniu

11.07.2019 14:30:00

Jak informuje ciechanowski Sanepid, w próbkach wody pobranych ze Stacji Uzdatniania Wody przy ul. Gostkowskiej w Ciechanowie nadal występują bakterie coli. Dlatego woda z miejskiego wodociągu wciąż jest dopuszczona do użytkowania jedynie warunkowo.

Jak twierdzi w rozmowie z TC Wiesława Krawczyk, szefowa ciechanowskiego Sanepidu, próbki wody pobrano w poniedziałek. W czwartek potwierdziło się, że woda pobrana z dwóch punktów (w sumie jest jedenaście punktów) zawiera pojedyncze ilości  bakterii coli. Nie są tu duże ilości, ale ze względu na daleko idącą ostrożność, woda z miejskiego wodociągu w Ciechanowie wciąż dopuszczona jest do użytkowania jedynie warunkowo. Surowej lepiej nie pić, ani też nie używać jej do mycia zębów. Zagrożenia nie ma po przegotowaniu wody. 

autor: RN

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz