Tygodnik Ciechanowski

Poniedziałek, 13 lipca 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika Ciechanowkiego" na: https://eprasa.pl/news/tygodnik-ciechanowski . W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php

Powiat ciechanowski: są jeszcze wolne miejsca w szkołach ponadpodstawowych

26.07.2019 20:00:00

Dobiega końca zasadniczy etap rekrutacji uczniów do klas pierwszych szkół ponadpodstawowych. W powiecie ciechanowskim do szkół prowadzonych przez samorząd powiatowy przyjęto – według stanu na 26 lipca – 1508 absolwentów ósmych klas szkół podstawowych i klas trzecich gimnazjów.

Według danych z tego samego dnia, we wspomnianych placówkach oświatowych na młodzież czeka 112 wolnych miejsc: 36 w liceach ogólnokształcących, 57 w technikach i 19 w szkołach branżowych I stopnia.

Zgodnie z zarządzeniem mazowieckiego kuratora oświaty 25 lipca o godz. 12.00 szkoły ponadpodstawowe wywiesiły ostateczne listy przyjętych. Od 26 do 30 lipca przeprowadzona jest – w szkołach dysponujących wolnymi miejscami - rekrutacja uzupełniająca.

- Formalnie rekrutacja kończy się 30 lipca, ale uczniowie, którzy z różnych powodów w tym terminie nie zapiszą się do żadnej szkoły, mogą praktycznie mogą to zrobić do końca sierpnia. Oczywiście tylko w szkołach, które będą jeszcze dysponowały wolnymi miejscami – mówi Marek Marcinkowski, kierownik wydziału edukacji Starostwa Powiatowego w Ciechanowie.

Więcej w "TC" z 30 lipca.

autor: KK

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz