Tygodnik Ciechanowski

Czwartek, 09 lipca 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika Ciechanowkiego" na: https://eprasa.pl/news/tygodnik-ciechanowski . W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php

Gdyby nie pasy...

14.08.2019 12:15:00

Mężczyzna w wieku 29 lat, poszkodowany w wypadku w Sokołówku w gm. Ciechanów, domagał się od ubezpieczyciela mln zł odszkodowania i wysokiej skapitalizowanej renty. Sąd Okręgowy w Płocku przyznał mu znacznie mniej. Głównie z powodu niezapięcia pasów.

Choć wyrok w tej sprawie zapadł w kwietniu, kilka tygodni zajęło sądowi napisanie jego uzasadnienia. Wyrok w dalszym ciągu nie jest prawomocny. Niewykluczone, że sądowa batalia przeniesie się do drugiej instancji. Do wypadku doszło 16 października 2010 roku. 29-latek jako pasażer doznał poważnych obrażeń, w efekcie czego przeszedł długotrwałe i skomplikowane leczenie. Sprawca wypadku był ubezpieczony. Poszkodowany domagał się odszkodowania od firmy ubezpieczeniowej, która początkowo przyznała mu 35 tys. zł, uznając, że w 30 procentach sam przyczynił się do szkody, bo nie miał zapiętych pasów.

Cały materiał w aktualnym wydaniu TC

autor: Paw

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz