Tygodnik Ciechanowski

Poniedziałek, 21 października 2019

fot. Siedziba ŻZK. Fot. K.Kujawa
fot. Siedziba ŻZK. Fot. K.Kujawa

Bloku mieszkalnego nie będzie?

06.09.2019 10:35:00

Na temat ostatnich problemów związanych z planowanym wybudowaniem bloku mieszkalnego, modernizacją oczyszczalni i podwyżką cen za odbiór i wywóz odpadów od przedsiębiorców rozmawiamy z Wojciechem Kwiecińskim, wiceprezesem Żuromińskich Zakładów Komunalnych.

 

* W ostatnim okresie można zauważyć, że współpraca ŻZK z Radą Miejską nie układa się najlepiej.

- Radni spełniają oczekiwania mieszkańców, starają się, ale nie zawsze idzie to w parze z naszymi projektami i planami. Skoro rada postanawia, że nam czegoś nie da lub nie pozwoli podnieść cen, to znaczy, iż musimy wypracować kolejne rozwiązania, pójść inną ścieżką.

* To znaczy, że ŻZK mają jakieś plany awaryjne?

- Jeżeli chodzi o blok, jesteśmy obecnie w sytuacji patowej. Rada nie przekazała nam działki w Brudnicach, w związku z czym nie mamy gdzie przenieść naszego sprzętu, a co za tym idzie - miejsca na wybudowanie bloku. Budynki, które tam są, prawdopodobnie zburzymy. Mieliśmy poczekać do budowy bloku, jednak te plany uległy zmianie.

* Czyli ten blok w ogóle nie powstanie?

- Bloku nie będzie... Gdybyśmy trwali przy tym pomyśle, musielibyśmy kupić działkę, a to wiąże się z dodatkowymi kosztami. Przy zakupie działki to przedsięwzięcie staje się nierentowne. Cały czas mamy w perspektywie budowę oczyszczalni, dlatego nie chcemy na siłę upierać się przy budowie bloku.

Cała rozmowa w nr 37 "TC"

autor: kuj

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz