Tygodnik Ciechanowski

Piątek, 05 czerwca 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika Ciechanowkiego" na: https://eprasa.pl/news/tygodnik-ciechanowski . W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php

Próba oszustwa w Płońsku

06.09.2019 12:00:00

Wczoraj w Płońsku miała miejsce próba wyłudzenia pieniędzy od starszej osoby. Na szczęście, dzięki czujności seniora, oszustom nie udało się osiągnąć zamierzonego celu.

Do seniorki, mieszkanki Płońska, zadzwonił wczoraj popołudniu mężczyzna, który przedstawił się jako funkcjonariusz z miejscowej jednostki Policji. Fałszywy policjant poinformował swoją rozmówczynię o wypadku drogowym spowodowanym przez jej syna.

Ranna miała zostać kobieta i w stanie ciężkim trafić do szpitala. Oszust twierdził, że przekazanie kilkudziesięciu tysięcy euro uratuje syna seniorki przed wiezieniem i roszczeniami ze strony poszkodowanej. W tle było słychać płaczący głos innego mężczyzny, który wołał "Mamo ratuj!".

Jak twierdzi płońska policja, czujny mąż starszej pani, przejął od niej słuchawkę i po wysłuchaniu historii przedstawionej przez fałszywego policjanta, poinformował, że wszystko sprawdzi dzwoniąc na policję. Oszust natychmiast się rozłączył.

autor: RN

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz