Tygodnik Ciechanowski

Środa, 12 sierpnia 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika Ciechanowkiego" na: https://eprasa.pl/news/tygodnik-ciechanowski . W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php

Sprzątamy miasto - 21 września

11.09.2019 11:00:00

Miasto zaprasza wszystkich mieszkańców do włączenia się w tegoroczną proekologiczną akcję „Sprzątanie świata” pod hasłem „Nie śmiecimy – sprzątamy – zmieniamy”, zaplanowaną w Ciechanowie 21 września.

Urząd zachęca do zgłaszania drużyn, które bezpłatnie otrzymają worki oraz rękawiczki i zajmą się wybranym obszarem. Tego dnia obok zamku zorganizowany zostanie piknik ekologiczny, przewidziany jest także spływ kajakowy połączony ze sprzątaniem rzeki. Urząd Miasta zachęca do licznego udziału w akcji, mającej na celu zwrócenie uwagi na ochronę środowiska oraz promowanie postaw proekologicznych. W tym roku planowane jest wspólne sprzątanie w różnych częściach miasta w tym samym czasie.

Miasto zaprasza zarządy osiedli, jednostki podległe, szkoły, stowarzyszenia, kluby oraz dowolnie dobrane grupy mieszkańców do tworzenia drużyn i zadbania o czystość wybranego na terenie miasta obszaru. Każda drużyna otrzyma bezpłatnie worki oraz rękawiczki i w sobotę, 21 września, w godz. 12.00-15.00 ruszy w teren.

Zgłoszenia, kwestie obszaru, wydawania worków, miejsca składowania zebranych śmieci koordynuje Fundacja Łydynia (kontakt z prezesem Fundacji Radosławem Witkowskim, tel. 514 565 610, e-mail: fundacjalydynia@gmail.com). Można zgłosić drużynę poprzez specjalny formularz https://forms.gle/Si2o66GDbxR4Wfzf6. Zebrane odpady Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych odbierze z ustalonego wcześniej miejsca (dobrze widocznego, sugerowane lokalizacje w pobliżu śmietników).

Jak informuje urząd miejski, ponadto 21 września w godz. 12.00-16.00 obok Zamku Książąt Mazowieckich, w pobliżu rzeki, miasto wspólnie z Przedsiębiorstwem Usług Komunalnych, Fundacją Łydynia oraz z COEK organizuje piknik edukacyjno-ekologiczny skierowany do całych rodzin. Przewidziano atrakcje, konkursy, gry, zabawy, których motywem przewodnim będzie ekologia. Na miejscu również dostępne będą worki, by każdy chętny mógł przyłączyć się do sprzątania pobliskich terenów. O godz. 15.00 organizatorzy zapraszają na błonia wszystkie drużyny na podsumowanie i finał akcji.

Dodatkowo o godz. 12.00 można wziąć udział spływie kajakowym połączonym ze sprzątaniem rzeki (zgłoszenia do Fundacji Łydynia). Tradycyjnie do udziału w „Sprzątaniu świata” zapraszane są szkoły, które mogą jak dotychczas zająć się terenem w pobliżu szkoły w godzinach lekcyjnych (w piątek 20 września) lub zaplanować działania na sobotę. Szkoły worki i rękawiczki mogą bezpłatnie odbierać w Urzędzie Miasta, w Referacie Gospodarki Odpadami (pl. Jana Pawła II 6, pok. nr 21).

„Sprzątanie świata” wpisuje się w międzynarodowy ruch na rzecz ochrony środowiska. W Polsce akcja prowadzona jest od 1994 r. Odbywa się w trzeci weekend września. Jej koordynatorem jest Fundacja Nasza Ziemia.

autor: rom

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz

Ostatnie FotoreportażeRSS

  • MKS Ciechanów rozbił strzegowian

    Po prawie dziewięciu miesiącach przerwy, na stadionie przy 3 Maja w Ciechanowie ponownie rozegrano ligowy mecz o punkty. Zobacz galerie...

  • Liderzy już strzelają

    W ub. weekend zainaugurowały rozgrywki piłkarskie piłkarskim na północnym Mazowszu. Pierwsza kolejka ligi okręgowej wskazała czołówkę trzech zespołów, które urządziły swoim rywalom ostre strzelanie. Zobacz galerie...

  • Nagrody Zarządu Powiatu Ciechanowskiego dla twórców i animatorów kultury

    Fot. K. Kowalski Zobacz galerie...