Tygodnik Ciechanowski

Środa, 04 sierpnia 2021

Zapraszamy na nową stronę: Ciech-Press - Portal Regionalny pod adresem www.ciechpress.pl
fot. Fot. nadesłana przez Czytelnika
fot. Fot. nadesłana przez Czytelnika

Setki martwych ryb

18.09.2019 07:00:00

W sobotę mieszkańcy Przeradza Małego (powiat żuromiński) zaalarmowali służby, bo zauważyli, że w znajdującym się w środku wsi stawie wyzdychały wszystkie ryby. Prawdopodobnie ktoś wlał do wody nieznaną jeszcze substancję, która spowodowała gwałtowne zatrucie ryb.

W miejscowości tej są dwa stawy: jeden za remizą strażacką, drugi obok dawnej mleczarni. To właśnie do tego drugiego, według relacji mieszkańców, ktoś wlał nieznaną substancję. Staw był zarybiany, wokół niego ludzie wypoczywali w pogodne i ciepłe dni lata.
- U nas dosłownie w środku wsi ktoś spuścił do stawu szambo. Na powierzchni pływa około 500 sztuk padłych ryb. Kto mógł zrobić coś takiego? - pyta zdenerwowany mieszkaniec Przeradza Małego. Sytuacja zbulwersowała wszystkich ludzi, którzy wezwali na miejsce służby, powiadomili też wójta gminy Lutocin Jacka Kołodziejskiego.
- To zbiornik retencyjny, przeciwpożarowy. Tam w ogóle nie powinno być ryb, co nie znaczy, że można tam wylewać szambo. Sprawa została zgłoszona do WIOŚ. W ciągu dwóch dni pojawią się pracownicy, aby pobrać próbki wody. Trzeba poczekać na wynik badania. Jeśli w wodzie były substancje chemiczne, toksyczne, wtedy prawdopodobnie zostanie wszczęte śledztwo - wyjaśnia wójt.

Cały materiał w aktualnym wydaniu "TC" (nr 38).

 

autor: kuj

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz