Tygodnik Ciechanowski

Sobota, 06 czerwca 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika Ciechanowkiego" na: https://eprasa.pl/news/tygodnik-ciechanowski . W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php

Podwójny rocznik w szkołach

18.09.2019 12:00:00

Sonda Tygodnika, a w niej ponownie wracamy do kwestii związanych z zwiększoną liczbą uczniów. O tym jak radzą sobie placówki rozmawialiśmy z dyrektorami szkół średnich z regionu.

Danuta Ryszewska, dyrektor LO im. Marii Dąbrowskiej w Żurominie 

- Przed rozpoczęciem roku szkolnego sytuacja rzeczywiście wyglądała dosyć chaotycznie. Podwójny rocznik był i jest dla dyrektorów dużym wyzwaniem. Nie ukrywam, że jako nowy dyrektor miałam obawy, ale praca przynosi efekty. W tej chwili sytuacja jest w miarę opanowana, jednak plan ulega jeszcze pewnym modyfikacjom. Trwa rotacja uczniów, przenoszą się z lub do innych szkół, wybierają przedmioty, a tu możliwości są duże. Prawie we wszystkich przypadkach mieścimy się w wymiarze 9 godzin, a w 2-3 plan jest ułożony na 10 godzin, co staramy się zmienić. Tak więc, jak widać, praca cały czas wrze. Na korytarzu zrobiło się tłoczno, ponieważ przybyło nam niemalże 100 uczniów w porównaniu do lat ubiegłych. Nauczyciele się cieszą, bo kiedyś było znacznie mniej godzin, nie wszyscy mieli pełny etat, a teraz każdy z nich ma tych godzin więcej. Wdrażam się w obowiązki związane z pełnieniem funkcji dyrektora, zapoznaję się z budżetem. Pomaga mi w tym były dyrektor Wojciech Gralewski, który obecnie jest wicedyrektorem, a więc nastąpiła zamiana miejsc. Może nie wszystko jest idealnie, bo jak wiadomo zorganizowanie pracy szkoły po przyjęciu podwójnego rocznika wymaga wielu działań logistycznych, ale staram się. Razem ze współpracownikami rozwiązujemy sprawnie wszystkie bieżące problemy. Cały czas pracujemy nad ustabilizowaniem planu i liczby uczniów. Wygląda na to, że najgorsze chyba mamy już za sobą.

Wszystkie wypowiedzi do sondy znajdą Państwo w aktualnym wydaniu "TC".

autor: kuj

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz