Tygodnik Ciechanowski

Środa, 25 listopada 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika Ciechanowkiego" na: https://eprasa.pl/news/tygodnik-ciechanowski . W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php

Powiat Żuromin

A A A poleć znajomemu drukuj stronę

fot. Projekt renowacji, fot. MMM w Bieżuniu
fot. Projekt renowacji, fot. MMM w Bieżuniu

Pałac Zamoyskich zostanie odrestaurowany

06.10.2019 22:00:00

Niezwykle dobre wieści płyną z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego. Po wielu latach starań lokalnych wielbicieli historii z burmistrzem Andrzejem Szymańskim na czele wygląda na to, że zabytek zostanie uratowany.

 Posiedzenie Zarządu Województwa Mazowieckiego, które odbyło się 17 września, zawierało punkt: „Informacja w sprawie wykupienia i rewitalizacji zespołu parkowo-pałacowego w Bieżuniu”. Zarząd pozytywnie rozpatrzył skierowany do niego apel samorządów powiatu żuromińskiego. Zapadła decyzja o zakupie obiektu przez samorząd wojewódzki.

- Zostałem upoważniony przez pana marszałka Adama Struzika do oficjalnego potwierdzenia tej informacji. To bardzo ważny i dosyć kosztowny krok, ale niezwykle istotne jest ratowanie takich obiektów naszego dziedzictwa. Pałac docelowo ma być włączony do Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu - poinformował nas radny sejmiku Konrad Wojnarowski.

To jednak jeszcze nie wszystko!

W piątek w Muzeum Małego Miasta w Bieżuniu odbyła się konferencja naukowa, na której marszałek Adam Struzik oficjalnie potwierdził te informacje. Relacja z konferencji niebawem w papierowym wydaniu "Tygodnika".

autor: kuj

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz