Tygodnik Ciechanowski

Środa, 03 czerwca 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika Ciechanowkiego" na: https://eprasa.pl/news/tygodnik-ciechanowski . W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php
fot. Paw
fot. Paw

Czerwińsk wytypowany do spisu próbnego GUS

10.10.2019 13:50:00

Znów głośno zrobiło się o Czerwińsku nad Wisłą. Gmina jako jedyna na Mazowszu weźmie udział w testowym próbnym samospisie zorganizowanym przez Główny Urząd Statystyczny.
Wyróżnienie ma tym większy wymiar gdyż, taki spis będzie tylko w dwóch gminach w Polsce. Poza Czerwińskiem są to jeszcze Sierakowice w województwie pomorskim.
- Jaki jest cel spisu próbnego? Chcemy przetestować rozwiązania organizacyjne, techniczne, metodologiczne, które planujemy zastosować w 2021 roku, by wybrać najbardziej optymalne rozwiązania. Mamy w planach przeprowadzenie spisu próbnego trzema metodami. Pierwsza to samospis internetowy. To metoda prosta, bezpieczna, dzięki której bez wychodzenia z domu praktycznie w ciągu kilku minut po zalogowaniu się do systemu można wypełnić ankietę spisową. Dla tych osób, które ze względu na stan zdrowia, niepełnosprawność czy wiek nie będą mogły skorzystać z tej formy, uruchomimy od 8 października wywiad bezpośredni bądź wywiad telefoniczny. Osoby, które z jakiś względów nie wpuszczą ankietera do domu lub nie mają dostępu do internetu, będą mogły dokonać samospisu w specjalnych punktach - mówi Agnieszka Ajdyn, zastępca dyrektora Głównego Urzędu Statystycznego w Warszawie.

Więcej w kolejnym wydaniu TC

autor: Paw

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz