Tygodnik Ciechanowski

Piątek, 18 września 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika Ciechanowkiego" na: https://eprasa.pl/news/tygodnik-ciechanowski . W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php
fot. Polska Policja
fot. Polska Policja

Policja ostrzega przed złodziejami

30.10.2019 07:00:00

Rozpoczął się czas przygotowań do Dnia Wszystkich Świętych,a to oznacza częstsze wyjazdy z domu, sprzątanie grobów bliskich osób. Policja ostrzega, że jest to również okres, w którym powinniśmy zachować szczególną ostrożność, by nie stać się ofiarą przestępców.

Dzień Wszystkich Świętych przypada w piątek, a więc szykuje się długi weekend. Co zrobić, aby nie powrócić z cmentarza do ograbionego domu, nie paść ofiara kieszonkowca w komunikacji miejskiej? Okres ten to również czas wzmożonej aktywności złodziei. Przestępcy nie ograniczają się jedynie do kradzieży zniczy i kwiatów z nagrobka.

Pomimo, że w okolicach nekropolii porządku pilnować będzie więcej policjantów oraz pracowników innych służb, to w czasie pobytu na cmentarzu oraz w jego otoczeniu policja prosi, aby zwrócić szczególną uwagę na bezpieczeństwo osobiste.

Warto zabezpieczyć dom, nie tylko przed złodziejami, sprawdzając, czy zakręciliśmy gaz, zamknęliśmy drzwi i okna. Jeśli ktoś planuje dłuższy wyjazd powinien zabezpieczyć znajdujące się w domu drogocenne przedmioty i gotówkę.

Policja zwraca także uwagę na kradzieże portfeli i telefonów komórkowych. Radzi, aby trzymać je w wewnętrznej kieszeni kurtki.


autor: kuj

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz