Tygodnik Ciechanowski

Wtorek, 24 listopada 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika Ciechanowkiego" na: https://eprasa.pl/news/tygodnik-ciechanowski . W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php

Nocna akcja ratowania łosia

05.11.2019 10:00:00

1 listopada w nocy mieszkańcy, strażacy, leśnicy oraz członkowie koła łowieckiego ratowali łosia, który na podmokłym terenie zakleszczył się między dwoma drzewami. Do nietypowego zdarzenia doszło w porośniętym olszyną kompleksie leśnym nieopodal miejscowości Małki w gminie Rzewnie.

Akcja ratowania łosia zakończyła się częściowym sukcesem, udało się go bowiem wydobyć z bagna i uwolnić z uścisku po wycięciu jednego z drzew. Decyzją powiatowego lekarza weterynarii i leśniczych zwierzę pozostawiono do rana w lesie z nadzieją, że nabierze sił i samo odejdzie.


Uwolniony łoś nie miał wprawdzie poważniejszych obrażeń, ale jego zachowanie wskazywało, że mógł wcześniej uczestniczyć w kolizji drogowej, ponieważ miał otarcia na lewym boku. Niestety, kiedy następnego dnia rano leśnicy przybyli na miejsce, okazało się, że zwierzę padło.

 red

autor: red

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz