Tygodnik Ciechanowski

Niedziela, 12 lipca 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika Ciechanowkiego" na: https://eprasa.pl/news/tygodnik-ciechanowski . W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php

Ten stary dwór

15.11.2019 09:30:00

W Krzynowłodze Wielkiej w gm. Chorzele stoi stary dworek otoczony XIX-wiecznym parkiem. Przez lata zaniedbany, dewastowany, rozkradany, wkrótce będzie do podziwiania w pełnej krasie.

Posiadłość należąca do przedsiębiorcy Jana Dulaka i lekarki Anny Gumkowskiej wcześniej była rezydencją rodziny Rykowskich, właścicieli okolicznych dóbr ziemskich. Dzięki nowym właścicielom to miejsce już niebawem ma szanse stać się perełką regionu. Romantyczny dwór z włoskim akcentem przyciąga coraz więcej osób, bo próżno szukać drugiego takiego na Mazowszu.

Właściciele mają już koncepcję zagospodarowania całego budynku. Od kiedy pan Jan i pani Anna zaczęli interesować się historią dworku, poznali wiele ciekawostek z nim związanych. Starają się również pozyskać dotacje zewnętrzne, m.in. z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Urzędu Marszałkowskiego, samorządu gminnego, ale nie jest łatwo, bo obiekt jest w prywatnych rękach.

Cały reportaż Katarzyny Kozłowskiej w aktualnym wydaniu TC

autor: Paw

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz