Tygodnik Ciechanowski

Niedziela, 31 maja 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika Ciechanowkiego" na: https://eprasa.pl/news/tygodnik-ciechanowski . W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php
fot. KPP w Żurominie
fot. KPP w Żurominie

Pies-wspólnik wydał złodziei

12.03.2020 10:30:00

Dwóch braci okradło sklep spożywczo-przemysłowy w Rzężawach (gm. Żuromin). Ich wina wyszła na jaw, kiedy policjanci odkryli skradziony łup na ich posesji.

Do włamania doszło w nocy z 29 lutego na 1 marca br. Wówczas nieznani rabusie wyłamali roletę antywłamaniową, wybili okno i dostali się do wnętrza sklepu, z którego zabrali gotówkę, artykuły spożywcze, chemię, papierosy, alkohol oraz artykuły farmaceutyczne. Właścicielka wyceniła straty na 9,5 tysiąca złotych.

Wezwani na miejsce policjanci postanowili sprawdzić dwóch mieszkańców tej miejscowości, którzy już wcześniej byli notowani za podobne przestępstwa. Funkcjonariusze udali się na posesję 40-latka oraz jego 32-letniego brata. Sprytni złodzieje łup ze sklepu postanowili ukryć zakopując go koło budy swojego czworonożnego pupila. Pech chciał, że pies zaintrygowany zakopanymi fantami wygrzebał je. Takie odkrycie tylko utwierdziło policjantów, że ich podejrzenia były słuszne. Natomiast sami rabusie jakby zapadli się pod ziemię. Nie było ich w miejscu zamieszkania. Ruszyły poszukiwania braci. Dzięki informatorowi udało się ich namierzyć w jednym z pustostanów na terenie gminy Żuromin.


Więcej na ten temat we wtorkowym wydaniu Tygodnika Ciechanowskiego.

autor: kuj

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz