Tygodnik Ciechanowski

Niedziela, 31 maja 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika Ciechanowkiego" na: https://eprasa.pl/news/tygodnik-ciechanowski . W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php
fot. BH
fot. BH

Życie w czasie epidemii -powiat żuromiński

19.03.2020 18:00:00

W powiecie żuromińskim nie stwierdzono żadnego przypadku zachorowania. Według danych z 16 marca (godz. 13) podejrzane o zakażenie wirusem 3 osoby przebywały w szpitalu. Objętych kwarantanną domową było 7 osób, zaś nadzorem epidemiologicznym - 34.

Tak jak w całym kraju, w powiecie najpierw została zawieszona działalność szkół, przedszkoli i innych placówek oświatowych. W związku z realnym zagrożeniem zachorowań na terenie gminy i miasta Żuromin, 11 marca burmistrz Aneta Goliat zakazała (do 25 marca włącznie) organizacji planowanych zajęć.

W związku ze stanem epidemicznym po powiecie krążą kolejne pogłoski. Jedna z nich dotyczyła przypadku zachorowania na koronawirusa na oddziale pediatrii żuromińskiego szpitala, co nie jest prawdą. Inna dotyczyła pobicia się mieszkańców Żuromina w jednym ze sklepów o jedzenie; policja nic nie wie na ten temat, nie otrzymała takiego zgłoszenia. Jedno jest pewne, w ubiegłym tygodniu ze sklepów zaczęły znikać tzw. „suche” produkty, mające długie daty ważności jak ryż czy makaron oraz mąka i cukier, ale ich zasoby zostały uzupełnione.

IK

autor: IK

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz