Tygodnik Ciechanowski

Niedziela, 31 maja 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika Ciechanowkiego" na: https://eprasa.pl/news/tygodnik-ciechanowski . W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php

Gmina Żuromin uruchomi rezerwy

31.03.2020 09:00:00

Taki pomysł pojawił się podczas posiedzenia Miejsko-Gminnego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, które zwołała burmistrz Aneta Goliat. Spotkanie dotyczyło sytuacji związanej z rozprzestrzenianiem się koronawirusa.

W posiedzeniu, które odbyło się w środę 25 marca br., oprócz burmistrz uczestniczyli także kierownicy wydziałów magistratu. Zaproszono także (w trybie głosowym/telefonicznym) przedstawicieli służb uczestniczących w walce z epidemią, a także przedstawicieli instytucji: Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego Agnieszkę Cyran, komendanta KPP w Żurominie inspektora Witolda Lemańskiego, kierownika M-GOPS Andrzeja Wiśniewskiego oraz Zbigniewa Białczaka, dyrektora SPZZOZ w Żurominie. Agnieszka Cyran poinformowała telefonicznie zebranych, że tego dnia w powiecie było 50 osób objętych kwarantanną, natomiast komendant Witold Lemański uzupełnił wypowiedź pani inspektor wzmianką, iż w samej gminie i mieście Żuromin takich osób jest 28. Policjanci codziennie sprawdzają, czy osoby te przebywają w miejscu odosobnienia. Patrolują także miejsca publiczne. Poza tym Agnieszka Cyran przedstawiła plany kwarantanny na wypadek rozprzestrzenienia się koronawirusa. Po rozmowie z inspektor sanepidu, podjęta została decyzja o dodatkowym poinformowaniu sprzedających na Zielonym Rynku w Żurominie o wymogach sanitarnych, jakie powinny być spełnione w miejscach prowadzenia działalności handlowej. Do gminy docierało wiele skarg na temat funkcjonowania lokalnego rynku, dlatego podjęto takie kroki.

Żuromiński magistrat zdecydował się na zakup sprzętu do szpitala. Więcej na ten temat w aktualnym wydaniu "TC".

autor: kuj

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz