Tygodnik Ciechanowski

Piątek, 29 maja 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika Ciechanowkiego" na: https://eprasa.pl/news/tygodnik-ciechanowski . W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php
fot. K. Kowalski
fot. K. Kowalski

Szkoły zamknięte, mniej kursów autobusowych

14.05.2020 16:00:00

Wśród firm, w które epidemia koronawirusa najmocniej uderzyła, niewątpliwie są również przedsiębiorstwa transportowe obsługujące ruch osobowy. Takie jak „Sanimax”. Choć spółka zarejestrowana jest w stolicy, to swoją główną bazę ma w Pułtusku i wozi podróżnych po naszej części województwa mazowieckiego. Od 1 lipca 2018 r. również w powiecie ciechanowskim.

Od samego początku trasy autobusów i godziny ich kursowania były dostosowane przede wszystkim do potrzeb młodzieży szkolnej. Bo jak pokazują zebrane dane, głównymi klientami firmy są właśnie uczniowie ciechanowskich szkół ponadpodstawowych mieszkający w miejscowościach położonych wokół Ciechanowa.

Gdy w marcu 2020 r. rząd zamknął placówki oświatowe i wprowadził ograniczenia w przemieszczaniu się ludności naszego kraju, spółka zawiesiła wszystkie kursy.

- Obecny czas dla firm zajmujących się przewozem osób jest bardzo trudny. Bo firma ponosi koszty, a przychodów nie ma. Chcąc przetrwać, minimalizujemy koszty działalności. Prowadzimy też negocjacje z gminami, z którymi mamy podpisane umowy. Wspólnie zastanawiamy się jak rozwiązać ten problem – mówi właściciel ”Sanimaxu” Janusz Sosnowski.

Po zniesieniu ograniczeń w przemieszczaniu się mieszkańców, autobusy mogłyby powrócić na trasy. Ale ze względów ekonomicznych jest to nieopłacalne.

Do tej pory odwieszone zostało jedynie połączenie między Ciechanowem a Glinojeckiem.

Więcej w „TC” z 19 maja.

autor: KK

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz