Tygodnik Ciechanowski

Piątek, 29 maja 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika Ciechanowkiego" na: https://eprasa.pl/news/tygodnik-ciechanowski . W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php

Marek Rutkowski: Zmiany i kontynuacja w ZS CKR w Gołotczyźnie

18.05.2020 09:00:00

Rozmowa z Markiem Rutkowskim, dyrektorem Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Aleksandra Świętochowskiego w Gołotczyźnie

- Pracę w Zespole Szkół Rolniczych w Gołotczyźnie podjął pan pod koniec sierpnia ubiegłego roku. Czy już zaaklimatyzował się pan w nowym miejscu pracy?

- Tak. Po podjęciu pracy przez kolejne miesiące poznawałem funkcjonowanie szkoły i jej specyfikę. W naszym zespole szkół życie toczy się na wielu płaszczyznach. To nie tylko kształcenie zawodowe i ogólne, ale też działalność 100-hektarowego gospodarstwa i szkolnego internatu, w którym mieszka prawie 140 uczniów.

- Jak został pan przyjęty?

- Bardzo dobrze. Wielkim wsparciem były dla mnie profesjonalizm i życzliwość grona pedagogicznego, a także pracowników administracji i obsługi, w tym sekretarz szkoły Aldony Ostaszewskiej. Zaaklimatyzowaniu się w nowym miejscu sprzyjało także piękne otoczenie szkoły... Mnóstwo zieleni, uroczy park i śpiew ptaków, które nieustannie koncertują pod oknem mojego gabinetu.

- W jakiej kondycji finansowej i organizacyjnej była placówka w chwili, gdy pan ją przejmował?

- Przejmowałem placówkę od Cezarego Kwasiborskiego pełniącego obowiązki dyrektora szkoły. Chciałbym mu w tym miejscu bardzo serdecznie podziękować. Szkoła prowadzona przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi ma stabilną sytuację finansową. W każdej sytuacji możemy liczyć na nasz organ prowadzący i jego wsparcie.

- Po objęciu funkcji dyrektora zapewne wprowadził pan w szkole jakieś zmiany. Zacznijmy od tych kadrowych. Szkoła ma nowego wicedyrektora…

- Bardzo się cieszę, że Elżbieta Kołodzińska przyjęła moją propozycję objęcia stanowiska wicedyrektora. Dobrze zna szkołę, jest lubiana przez uczniów i nauczycieli. Ma ponad 10-letni staż nauczycielski. W ZS CKR w Gołotczyźnie pracuje od 5 lat.

Cały wywiad w „TC” z 19 maja.

autor: K. Kowalski

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz