Tygodnik Ciechanowski

Piątek, 29 maja 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika Ciechanowkiego" na: https://eprasa.pl/news/tygodnik-ciechanowski . W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php

Policyjny dron na ulicach

23.05.2020 11:00:00

W czwartek 21 maja policjanci mazowieckiej drogówki koncentrowali swoją uwagę na egzekwowaniu od kierujących pojazdami prawidłowego zachowania się w rejonach przejść dla pieszych.

Na ulicach pojawiła się nowa broń policji w walce z łamiącymi przepisy. Nad radomskimi ulicami pojawił się BSPP (Bezzałogowy Statek Powietrzny Policji) – mówiąc potocznie dron.

Parametry techniczne jego kamery (30 krotny zoom optyczny i 180 krotny zoom cyfrowy) pozwoliły na zarejestrowanie zachowań uczestników ruchu drogowego z dużej odległości i z bardzo dobrą jakością. Policjanci tego dnia interweniowali 192 raz w stosunku do kierujących którzy popełnili wykroczenia godzące w bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów.

Dron to na razie nowość, ale to tylko kwestia czasu, gdy zacznie się on pojawiać także w innych komendach policji na terenie Mazowsza.

autor: rom

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz