Tygodnik Ciechanowski

Sobota, 05 grudnia 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika Ciechanowkiego" na: https://eprasa.pl/news/tygodnik-ciechanowski . W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php
fot. CBŚP
fot. CBŚP

Akcja policji i służb skarbowych w powiecie pułtuskim

11.08.2020 12:40:00

Na początku sierpnia funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji i Mazowieckiej Krajowej Administracji Skarbowej przeprowadzili na terenie województwa mazowieckiego dwie akcje wymierzone przeciwko przestępcom zajmującym się nielegalną produkcją papierosów.

W ramach akcji zlikwidowano dwie fabryki nielegalnych papierosów.

Jedna z nich znajdowała się na terenie powiatu pułtuskiego. Była ukryta w dużej hali magazynowej. Przejęto prawie 10 ton krajanki tytoniowej, ok. 15 ton półproduktów, ponad tonę opakowań do papierosów i specjalistyczny sprzęt (maszyny służące zarówno do produkcji jak i pakowania papierosów, wysokowydajny agregat prądotwórczy i maszynę służącą do odzyskiwania tytoniu z odpadów papierosowych. Śledczy szacują, że przejęte maszyny mogły produkować milion sztuk papierosów dziennie. Wartość zabezpieczonej krajanki tytoniowej to ponad 6,5 mln zł. Gdyby zarekwirowany tytoń trafił na rynek, Skarb Państwa straciłby ok. 10 mln zł.

Więcej w „TC” z 11 sierpnia.

autor: KK

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz