Tygodnik Ciechanowski

Środa, 04 sierpnia 2021

Zapraszamy na nową stronę: Ciech-Press - Portal Regionalny pod adresem www.ciechpress.pl

Burmistrz zaszczepił się poza kolejnościa

07.01.2021 12:00:00

Burmistrz Płońska Andrzej Pietrasik już się zaszczepił przeciwko koronawirusowi, choć nie należy do grupy pracowników służby zdrowia. W tej sprawie burmistrz złożył wyjaśnienie.

Oto wyjaśnienie burmistrza w tej sprawie:

"Jak Państwo wiedzą, w Płońsku samorząd miejski nie nadzoruje żadnej placówki służby zdrowia. A ja osobiście nigdy i nigdzie nie zabiegałem o przyspieszenie terminu mojego szczepienia ani moich bliskich. Nie wysyłałem żadnych emaili i nie zgłaszałem do żadnego programu promowania szczepień.

W środę, 30 grudnia 2020 r. zostałem powiadomiony przez przedstawiciela „Grupy Zdrowie”, której jestem pacjentem, o tym, że mogę zaszczepić się przeciw COVID-19, ponieważ w dyspozycji „Grupy Zdrowie” pozostała niewykorzystana część szczepionek i istniało ryzyko ich zmarnowania się. Zostałem poproszony o podjęcie szybkiej decyzji i natychmiastowe stawienie się w puncie szczepień. Propozycję przyjąłem w dobrej wierze i około godziny 19. – po spełnieniu niezbędnych formalności (badanie lekarskie i wypełnienie formularza) zostałem zakwalifikowany do szczepienia, i zaszczepiony.

Jestem pacjentem „Grupy Zdrowie”, nigdy jednak ani w „Grupie Zdrowie”, ani gdziekolwiek indziej nie zabiegałem o przyspieszenie terminu mojego szczepienia. Jednocześnie ani moja żona, która nie jest pacjentką „Grupy Zdrowie”, ani nikt inny z moich bliskich nie został zaszczepiony" - informuje burmistrz.

autor: RN

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz