Tygodnik Ciechanowski

Sobota, 10 kwietnia 2021

Zapraszamy na nową stronę: Ciech-Press - Portal Regionalny pod adresem www.ciechpress.pl

Dawna cegielnia zmieniła właściciela

27.11.2007 09:00:00

W ostatni czwartek podczas komorniczej licytacji sprzedana została dawna cegielnia na Krubinie pod Ciechanowem. Nabywcą nieruchomości o powierzchni ok. 10 hektarów jest Przedsiębiorstwo Ceramiki Budowlanej „Harasiuki” z województwa podkarpackiego.
Nieruchomość należała do dłużników ze spółki cywilnej " Agencja Handlowo- Consultingowa New Standard". Właścicielem gruntu był Skarb Państwa zaś dłużnicy - współwłaściciele tej spółki - byli jego wieczystymi użytkownikami oraz właścicielami budynków stanowiących odrębny przedmiot własności.
Na terenie nieruchomości znajduje się budynek produkcyjny z częścią administracyjną, socjalną i warsztatową, budynek administracyjny z częścią garażową, kotłownią i pomieszczeniami technicznymi oraz szereg budowli. Wszystkie obiekty były w złym stanie technicznym. W ostatnich latach stały się one przedmiotem dewastacji polegającej na kradzieży przydatnych elementów. Przedmiotem licytacji był także zdewastowany i zaniedbany budynek administracyjny, w którym – gdy był jeszcze w dobrym stanie – można było urządzić mieszkania.
Cała nieruchomość została oszacowana przez biegłych sądowych na kwotę ok. 1 mln 484 tys. zł. Cena wywołania w pierwszym terminie licytacji była równa 3/4 sumy oszacowania i wynosiła ok. 1 mln 113 tys. zł. I za tyle dawna cegielnia została sprzedana. Drugi oferent nie brał aktywnego udziału w licytacji.
Do sprzedaży komorniczej doszło na wniosek wierzycieli nieruchomości na Krubinie – m.in. dwóch banków, które udzieliły spółce New Standard pożyczek oraz Urzędu Miejskiego w Ciechanowie, który nie otrzymywał podatku od nieruchomości. Jak twierdzi komornik Urszula Perdjan, kwota uzyskana z licytacji nie wystarczy na pokrycie zobowiązań dłużników.
RN


Informacja ukazała się w numerze 47 "TC"

autor: R.Nadaj

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz